Alkotókörök

Meghirdetett választható foglalkozások a 2019/2020-as tanévben

A foglalkozások tanterveivel, kurzusleírásaival (letölthető dokumentumok)

Újonnan meghirdetett foglalkozások

3ds Max modellezés (Szeleczky Gyula) – Szakkör
Digitális tárgykészítés (Nádori Gergely) – Alkotókör
Feminista könyvklub (Somos Emma) – Szakkör
Kendo (Bárny Péter) – Sportkör
Néptánc (Teremy László, Szerényi Domokos) – Alkotókör
Ötvös (Vágási Tamás) – Alkotókör
Rakétaműhely (Nagy Viktor) – Szakkör
Sakk szakkör (Bodnár Balázs) – Szakkör
Történelmi filmklub (Lőrinc László) – Szakkör
Túra (Szondi György) – Sportkör

Művészeti alkotókörök (folyamatosan működő)

Analóg fotó (Vékás Magdolna)
Animáció (Hadházi Kata)
Angol nyelvű színjátszó (Michael Webb)
Fotó (Vékás Magdolna, Kolozsi Beáta)
Francia Színház (Puskás Annamária, Gálosi Dorka, Gorka Zsófia)
Képzőművészet (Szabó Imre)
Kerámia (Tatai Réka) – Alkotókör
Kreatív rajz (Vágási Tamás)
Művészeti anatómia (Vágási Tamás)
Rádió (Gortva Attila)
Stílus (Bodonczy Andrea)
Sufnituning barkács (Vágási Tamás)
Színházi világítás (Kovács Áron)
Színjátszó kör 11ny. évf. (Horn György, Nádori Gergely)
Szubjektív újságírás (Baranyai István) * weblap * blog * FB
Trupp színjátszó (Lőrinc László)
Videó (Gortva Attila, Halász Sándor) * éves munkaterv

Specializációk (munkaközösségek által meghirdetett programok)

Humán specializációk:
Disputa (Juhász Iván)

Társadalomtudományi specializációk:
Európai Parlament Nagykövetiskola Szakkör (Nagy Mélykuti Luca, Zábráczki Anett)
Kreatív töri (9. évfolyamtól) (Bajkó Bálint)

Informatika-matematika specializációk:
Matematika tehetséggondozó és versenyfelkészítő (7. évf.) (Surányi Szabolcs)
Matematika tehetséggondozó és versenyfelkészítő (8. évf.) (Birloni Szilvia)
Matematika tehetséggondozó és versenyfelkészítő (9. évf.) (Reiter Dániel)
Matematika tehetséggondozó és versenyfelkészítő (10. évf.) (Szondi György)
LEGO Robotépítő (Mindstorms) szakkör (Nádori Gergely, Pásztor Judit)
Programozás (Halász Sándor)

Természettudományos specializációk:
Baleseti szimuláció (Chrenkó Tímea, Marsi Zoltán)
Biológia (Marsi Zoltán, Nádori Gergely)
Csillagászat (Nagy Viktor, Reiter Dániel)
Elsősegély (Marsi Zoltán) * weblap * képek
Fizika (Reiter Dániel)
Kémiai kísérletek érettségizőknek (11-12. évf.) (Kerékgyártó Edit)
Természettudományos labor (Kerékgyártó Edit) * weblap

Idegennyelvi specializációk:
Angol – Biológia (Valasek Zsuzsa)
Angol – TED (11ny. évf.) (Herczeghné Korma Andrea)
Angol – English Club (11ny. évf.) (Bekő Edit)
Angol – Filmről angolul (11ny. évf.) (Tornay Zsuzsanna)
Angol – IELTS nyelvvizsga előkészítő (C1 szint) (Helferné Kepecs Judit, Huszár-Walla Júlia, Valasek Zsuzsanna)
Angol – Irodalom (Kuczó Csilla)
Angol – Társadalomismeret / Circle Speak (C1 szint felett) (Kandó Mihály)
Angol – B2 felkészítő (9. évf.) (Tornay Zsuzsanna)

Japán – Kezdő / Haladó (Baross Dorottya)
Német társalgás (12. évf.) (Széles Gábor)
Spanyol társalgás (12. évf.) (dr. Pethő Szilvia)

Testnevelés specializációk (sportkörök):
Aerobik (Sinka Noémi)
Aerobik (Miátovics Krisztina)
Aerobik (Sulyok-Pap Zsuzsanna)
Asztalitenisz (Vankó Szilvia)
Gyógytestnevelés (Sinka Noémi)
Gyógytestnevelés (Miátovics Krisztina)
Jóga (Rónai Róbert)
Korfball (Jakab Péter)
Kosárlabda (Sinka Noémi)
Kosárlabda (Teremy László)
Labdarúgás (Teremy László)
Röplabda (Jakab Péter)
Röplabda (Vankó Szilvia)
Tollaslabda (Kiss Péter)
Úszás (Vankó Szilvia)
Vívás (Jakab Péter)

Szakkörök (osztályzás nélküli foglalkozások)

Dirty electronics (Dezséri Csaba)
Értem a pénzem (Horn Ágnes)
Matematika emelt plusz (12. évf.) (Pásztor Judit)
Res Publica (Bodonczy Andrea, Nagy Mélykuti Luca)
SOKKK- kultúra és kultúraszervezés (Ozorai Judit)
Tőzsde (Wermeser Zsolt)
Olasz nyelv (Szántó Míra)
Norvég nyelv


Korábbi tanévek meghirdetett foglalkozásai (archívum)

A múzeum – A kiállítás 2015 (Mosa Diána)
Angol emeltszintű társalgás 2017 (Kandó Mihály)
Angol színház 2013 (Pye Edgerton)
Angol nyelvű kreatív film alkotókör 2017 (Kandó Mihály)
Angol – Témaorientált kommunikáció 2018 (Hubay Katalin, Papp Judit, Michael Webb)
Animáció 2006 (Erdélyi Judit)
Animáció 2014 (Ásmány Zoltán)
Bábművészet története és bábkészítés 2015 (Schuckert Gréta)
Cirkusz 2010
Diákszínjátszó 2016 (Sztripszky Hanna)
Design R 2016 (Vágási Tamás)
DESZKA – kreatív játék bábokkal * bemutatkozó videó 2016 (Kutvölgyi Gabriella)
Drazsé Műhely 2009 (Neuvirth Judit) 2010
Ékszerkészítő 2017 (Vágási Tamás)
Filozófia 2012 (ifj. Vara Árpád)
Filozófia 2015 (Debreczeni Antal)
Fotó (Gyulai Bence Márton) * éves tanterv * weblap
iAKG programozó szakkör 2011 (Pásztor Iván)
Instagram 2018 (Vékás Magdolna)
Irodalmi alkotókör 2009 (Juhász Iván)
Játékfejlesztés 2014 (Kilyénfalvi Benedek)
Képgrafika 2015 (Vágási Tamás)
Kerámia 2016 (Szabó Szilvia)
Kórus 2018 (Hajzer Nikolett)
Kreatív kerámia 2016 (Fekete Zita)
Kreatív tánc 2012 (Karvalics Fruzsina)
Marketing 2017 (Berend Ágnes)
Meseírás, illusztráció (Radnóti Blanka, Juhász Iván)
Művészeti makaróni 2016 (Fekete Zita)
Olasz nyelv 2014 (Pascal Biras)
Show-, színpadtánccal és tűzzsonglőrködés 2015 (Szász Emese, Szűcs Andrea, Arany Brigitta)
Siketnéma jelnyelv 2009 (Bakos Éva, Szabó Attila)
Slam poetry 2017 (Juhász Iván)
Smink és divattörténet 2015 (Dévényi Katalin)
Spanyol filmklub 2012 (Zábráczki Anett)
Special Effects 2015 (Herczeg Máté)
Szabad improvizatív zenélés 2015 (Fekete István)
Szabás-varrás 2007 (Rataj Jánosné)
Színjátszó – Kistrupp 2005 (Káldosi Eszter, Kálmán Eszter)
Színjátszó – Kistrupp 2007 (Káldosi Eszter, Kálmán Eszter)
Színjátszó 2009 (Kárpáti Péter)
Színjátszó 2010 (Jelinek Erzsébet)
Színjátszó 2011 (Szabó Attila)
Színjátszó 2012 (Szalontai Ágnes, Zsohár Gyöngyi)
Szobrászat 2017 (Vágási Tamás)
Szobrászat 2010 (Vörös Csaba)
Tánc 2010 (Varga Viktória)
Tárgyakon innen és túl: Design thinking/ gondolkodás kezdőknek 2015 (Szabó Eszter)
Török nyelv 2014 (Pascal Biras)
Tűzzománc * tanmenet 2007 (Királyfalvi Erzsébet)