« Robotika

Elsőként jutott tovább a nemzeti döntőbe mindkét AKG-s robotika csapat

A First Lego League (FLL) szegedi regionális bajnokságán a 9.-es Izidumbu csapat (Bartha Vince Döme, Bartos András, Bába-Szabó Márk, Deák Bence Ákos, Erdély Mara Rebeka, Nógrádi Sára Kamilla, Gábos Marcell, Gyalus Csongor Gyula, Székely Vera, Somogyi Panna) robotfutásban és robotdizájnban az első, innovációs projekben és csapatmunkában a második helyet szerezték meg, összesítésben elsők lettek.


A First Lego League (FLL) debreceni regionális bajnokságán a 10.-es FLLubber csapat (Fekete Áron, Gerendai Eszter, Helfer Sára, Kemecsi Lajos, Lázár András, Nádori Gáspár, Spasic Lea) robotfutásban és csapatmunkában az első helyet szerezték meg, összesítésben elsők lettek.

A regionális bajnokságokból ők így a nemzeti döntőbe kerültek, a döntőt 2022. február 26-án tartják az AKG-ban.
A csapatok felkészítői: Hajdu Tímea, Smets Anna, Fernezelyi Sára, Titz Liza, Kisteleki Lea, Törzsök Vera, Kocsis Petra, Cser Máté, Pásztor András, Nagy Kristóf, Angelus Farkas, Cantwell Ákos, Cesarczyk Olivér.

A debreceni bajnokságon kiosztották a First Lego League edzői életműdíját, melyet a csapataink felkészítője, Nádori Gergely kapott.

Korábbi hírek:

Eredmények:

2022 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 1. hely
2022 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. hely
2021 – Budapest, nemzeti elődöntő, 1. hely
2021 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 2. hely
2021 – Győr, nemzeti elődöntő, 4. hely
2020 – Kraśnik (Lengyelország), nemzetközi középdöntő, 1., 2. és 6. hely
2019 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 1. hely; Szeged, nemzeti elődöntő, 1. hely; Győr, nemzeti elődöntő, 2. hely
2019 – Budapest, Micro:bot, 1. hely
2019 – Libanon, FLL nyílt bajnokság, programozás 1. hely
2019 – Bregenz (Ausztria), európai döntő, 6. hely
2019 – Miskolc, nemzetközi középdöntő, 1. és 4. hely
2018 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 3. hely
2018 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 1. hely
2018 – Aachen (Németország), európai döntő, 11. hely
2018 – Łódz (Lengyelország), nemzetközi középdöntő, 4. hely
2017 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 4. hely
2017 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 3. hely
2017 – Regensburg (Németország), európai döntő, 6. hely
2017 – Debrecen, nemzetközi középdöntő, 3. hely
2016 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 4. hely
2016 – St. Louis (USA), világbajnokság
2016 – Debrecen, európai döntő, 6. hely
2016 – Kassa (Szlovákia), nemzetközi középdöntő, 2. hely
2016 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 2. helyek
2015 – München (Németország), európai döntő, 20. hely
2015 – Bejczy Antal emlékverseny, 2. hely
2015 – Debrecen, nemzetközi középdöntő, 5. hely
2014 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. hely
2013 – Budapest, nemzeti elődöntő, 3. hely
2012 – Cottbus (Németország), európai döntő, 6. hely
2012 – Budapest, nemzeti elődöntő, 3. hely
2011 – Gdansk (Lengyelország), nemzetközi középdöntő, 2. hely
2011 – Szeged, nemzeti elődöntő, 2. hely
2010 – Pozsony (Szlovákia), nemzetközi középdöntő
2010 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. hely

Facebook