« Robotika

Egy 1. és egy 2. hely – mindkét robotika csapatunk mehet Lengyelországba

A First Lego League nemzetközi robotika verseny debreceni regionális fordulóján, november 30-án az AKG 10.-es robotika csapata (ET Crowd) csoportelsőként jutott tovább a Közép-Európai középdöntőbe.

Részeredményeik: Csapatmunka 2. hely, Robotterv 3. hely, Kutatási projekt 2. hely, Robotfutás 1. hely
A csapat tagjai: Cantwell Ákos, Cesarczyk Olivér, Gálosi Judit, Kisteleki Lea, Kocsis Petra, Pólya Emese, Szűcs Benedek, Törzsök Veronika (10. évf.), Pólya Virág (9. évf.)
Felkészítők: Cser Máté, Pásztor András és Nagy Kristóf (11ny. évf.).


A verseny győri regionális fordulóján, november 30-án a 8.-os AKG-s csapat (sin/cos) a csoport másodikjaként jutott tovább a Közép-Európai középdöntőbe.

Részeredményeik: Robotterv 2. hely, Kutatási projekt 1. hely, Robotfutás 2. hely
A csapat tagjai: Fekete Áron, Kemecsi Lajos, Helfer Sára, Nádori Gáspár, Lázár András, Spasic Lea (8. évf.)

A csapatok felkészítői: Cser Máté, Fernezelyi Sára, Nagy Kristóf, Pásztor András, Smets Anna és Titz Liza (11ny. évf.).

A középdöntőn, 2020. február 1-én és 2-án a regionális győztes magyar és lengyel csapatok vesznek majd rész, a verseny helyszíne a lengyelországi Kraśnikban lesz.

Korábbi hírek:

Eredmények:

2019 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 1. hely; Győr, nemzeti elődöntő, 2. hely
2019 – Budapest, Micro:bot, 1. hely
2019 – Libanon, FLL nyílt bajnokság, programozás 1. hely
2019 – Bregenz (Ausztria), európai döntő, 6. hely
2019 – Miskolc, nemzetközi középdöntő, 1. és 4. hely
2018 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 3. hely
2018 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 1. hely
2018 – Aachen (Németország), európai döntő, 11. hely
2018 – Łódz (Lengyelország), nemzetközi középdöntő, 4. hely
2017 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 4. hely
2017 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 3. hely
2017 – Regensburg (Németország), európai döntő, 6. hely
2017 – Debrecen, nemzetközi középdöntő, 3. hely
2016 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 4. hely
2016 – St. Louis (USA), világbajnokság
2016 – Debrecen, európai döntő, 6. hely
2016 – Kassa (Szlovákia), nemzetközi középdöntő, 2. hely
2016 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 2. helyek
2015 – München (Németország), európai döntő, 20. hely
2015 – Bejczy Antal emlékverseny, 2. hely
2015 – Debrecen, nemzetközi középdöntő, 5. hely
2014 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. hely
2013 – Budapest, nemzeti elődöntő, 3. hely
2012 – Cottbus (Németország), európai döntő, 6. hely
2012 – Budapest, nemzeti elődöntő, 3. hely
2011 – Gdansk (Lengyelország), nemzetközi középdöntő, 2. hely
2011 – Szeged, nemzeti elődöntő, 2. hely
2010 – Pozsony (Szlovákia), nemzetközi középdöntő
2010 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. hely

Facebook