« Robotika

Szegeden is bajnok lett az AKG-s robotika csapat

A First Lego League nemzetközi robotika verseny szegedi regionális fordulóján az AKG 10.-es robotika csapata (Sappers) csoportelsőként jutott tovább a Közép-Európai középdöntőbe. A 13 versenyző csapat között két AKG-s csapat küzdött, a 8.-os csapatunk (SpAceKG) a harmadik helyen végzett.

A december 15-i versenyen a 10.-es csapatunk 2. helyezést ért el kutatási projekt, robotverseny és robottervezés kategóriákban és 1. helyezést csapatmunkában.

A 2019. február 9-i miskolci középdöntőben a nyertes magyar és lengyel csapatok mérkőznek majd meg az ausztriai helyszínnel rendezett Közép-Európai döntőbe bejutásért.

A csapat tagjai: Titz Liza, Pásztor András, Hajdu Tímea, Smets Anna, Cser Máté, Nagy Kristóf, Takács Petra, Fernezelyi Sára (10. évf.)
Felkészítők: Slezák Ádám, Bara Dániel (11. évf.).

A bronzérmes 8.-os csapatunk tagjai: Soroncz-Szabó Lőrinc, Keszei Péter, Sztano Ádám, Papaframidisz Konstantinosz, Szentivanyi András, Kalmár Emma, Varga Zsofia, Dunai Boróka

Ők 1. helyezést ért el robotverseny kategóriában, 2. helyezést csapatmunkában és 3. helyet kutatási projektben. Ezen felül megkapták a Legkitartóbb csapat különdíját is.

Korábbi hírek:

Eredmények:

2018 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 3. hely
2018 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 1. hely
2018 – Aachen (Németország), európai döntő, 11. hely
2018 – Łódz (Lengyelország), nemzetközi középdöntő, 4. hely
2017 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 4. hely
2017 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 3. hely
2017 – Regensburg (Németország), európai döntő, 6. hely
2017 – Debrecen, nemzetközi középdöntő, 3. hely
2016 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 4. hely
2016 – St. Louis (USA), világbajnokság
2016 – Debrecen, európai döntő, 6. hely
2016 – Kassa (Szlovákia), nemzetközi középdöntő, 2. hely
2016 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 2. helyek
2015 – München (Németország), európai döntő, 20. hely
2015 – Bejczy Antal emlékverseny, 2. hely
2015 – Debrecen, nemzetközi középdöntő, 5. hely
2014 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. hely
2013 – Budapest, nemzeti elődöntő, 3. hely
2012 – Cottbus (Németország), nemzetközi döntő, 6. hely
2012 – Budapest, nemzeti elődöntő, 3. hely
2011 – Gdansk (Lengyelország), nemzetközi középdöntő, 2. hely
2011 – Szeged, nemzeti elődöntő, 2. hely
2010 – Pozsony (Szlovákia), nemzetközi középdöntő
2010 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. hely

Facebook