« Robotika

A 9.-es robotika csapatunk is csoportgyőztesként jutott tovább a közép-európai középdöntőbe

A november végi győri és debreceni regionális fordulókon továbbjutó 10.-es és 8.-es csapatok után a First Lego League december 14-i szegedi regionális fordulóján is továbbjutott egy AKG-s csapat. A harmadik robotikás csapatunk, a 9.-es Sappers a fordulóban az első helyezést érte el. Megnyerték a robotfutást és a kutatási projektet, másodikok lettek csapatmunkában és robottervben.

A csapat tagjai: Papavramidis Konstantinos, Sztanó Ádám, Angelus Farkas, Soroncz-Szabó Lőrinc, Keszei Péter, Varga Zsófi, Dunai Boróka, Kalmár Emma, Szentiványi András

A csapat felkészítői: Cser Máté, Fernezelyi Sára, Nagy Kristóf, Pásztor András, Smets Anna és Titz Liza (11ny. évf.).

A középdöntőn, 2020. február 1-én és 2-án a regionális győztes magyar és lengyel csapatok vesznek majd rész, a verseny helyszíne a lengyelországi Kraśnikban lesz.

Korábbi hírek:

Eredmények:

2019 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 1. hely; Szeged, nemzeti elődöntő, 1. hely; Győr, nemzeti elődöntő, 2. hely
2019 – Budapest, Micro:bot, 1. hely
2019 – Libanon, FLL nyílt bajnokság, programozás 1. hely
2019 – Bregenz (Ausztria), európai döntő, 6. hely
2019 – Miskolc, nemzetközi középdöntő, 1. és 4. hely
2018 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 3. hely
2018 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 1. hely
2018 – Aachen (Németország), európai döntő, 11. hely
2018 – Łódz (Lengyelország), nemzetközi középdöntő, 4. hely
2017 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 4. hely
2017 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 3. hely
2017 – Regensburg (Németország), európai döntő, 6. hely
2017 – Debrecen, nemzetközi középdöntő, 3. hely
2016 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 4. hely
2016 – St. Louis (USA), világbajnokság
2016 – Debrecen, európai döntő, 6. hely
2016 – Kassa (Szlovákia), nemzetközi középdöntő, 2. hely
2016 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 2. helyek
2015 – München (Németország), európai döntő, 20. hely
2015 – Bejczy Antal emlékverseny, 2. hely
2015 – Debrecen, nemzetközi középdöntő, 5. hely
2014 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. hely
2013 – Budapest, nemzeti elődöntő, 3. hely
2012 – Cottbus (Németország), európai döntő, 6. hely
2012 – Budapest, nemzeti elődöntő, 3. hely
2011 – Gdansk (Lengyelország), nemzetközi középdöntő, 2. hely
2011 – Szeged, nemzeti elődöntő, 2. hely
2010 – Pozsony (Szlovákia), nemzetközi középdöntő
2010 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. hely

Facebook