« Robotika

A 64 indulóból 2 AKG-s robotika csapat is az országos döntőbe került

Beszámoló a 3 AKG-s robotika csapat versenyeredményeiről.

A First Lego League (FLL) magyarországi fordulóiban 64 iskolai csapat versenyzett, közülük 10 jutott tovább. A regionális bajnokságokból két csapatunk került be a nemzeti döntőbe (első és második helyeken), a döntőt 2021. május 29-30.-án tartják.

Az FLL budapesti regionális bajnokságán a 8.-os Izidumbu csapat Erdély Mara Rebeka, Nógrádi Sára Kamilla, Somogyi Panna, Székely Vera, Bába-Szabó Márk, Bartha Vince Döme, Deák Bence Ákos, Gyalus Csongor Gyula, Gábos Marcell robotfutásban és alapértékekben az első, innovációs projekben és robotdizájnban a második helyet szerezték meg, összesítésben elsők lettek.

A debreceni regionális bajnokságon a 10.-es Veni Vidi Vici csapat, Dunai Boróka, Főző Ilka, Keszei Péter, Horváth Vilmos, Soroncz-Szabó Lőrinc és Angelus Farkas alapértékekben 2., innovációs projektben 2., robotfutásban 3. lett, összesítésben a másodikak lettek.

Mindkét csapat a nemzeti döntőbe jutott tovább.

A győri regionális bajnokságon a 9.-esek csapata (FLLubber – Helfer Sára, Spasic Lea, Fekete Áron, Kemecsi Lajos, Lázár András, Nádori Gáspár) robotfutásban és robotdizájnban is a második helyet szerezte meg. A csapat összesítésben a 4. helyet szerezte meg.
A csapatok felkészítői: Hajdu Tímea, Smets Anna, Cser Máté, Nagy Kristóf, Titz Liza, Pásztor András, Fernezelyi Sára, Törzsök Veronika.

Korábbi hírek:

Eredmények:

2021 – Budapest, nemzeti elődöntő, 1. hely
2021 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 2. hely
2021 – Győr, nemzeti elődöntő, 4. hely
2020 – Kraśnik (Lengyelország), nemzetközi középdöntő, 1., 2. és 6. hely
2019 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 1. hely; Szeged, nemzeti elődöntő, 1. hely; Győr, nemzeti elődöntő, 2. hely
2019 – Budapest, Micro:bot, 1. hely
2019 – Libanon, FLL nyílt bajnokság, programozás 1. hely
2019 – Bregenz (Ausztria), európai döntő, 6. hely
2019 – Miskolc, nemzetközi középdöntő, 1. és 4. hely
2018 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 3. hely
2018 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 1. hely
2018 – Aachen (Németország), európai döntő, 11. hely
2018 – Łódz (Lengyelország), nemzetközi középdöntő, 4. hely
2017 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 4. hely
2017 – Debrecen, nemzeti elődöntő, 3. hely
2017 – Regensburg (Németország), európai döntő, 6. hely
2017 – Debrecen, nemzetközi középdöntő, 3. hely
2016 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 4. hely
2016 – St. Louis (USA), világbajnokság
2016 – Debrecen, európai döntő, 6. hely
2016 – Kassa (Szlovákia), nemzetközi középdöntő, 2. hely
2016 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. és 2. helyek
2015 – München (Németország), európai döntő, 20. hely
2015 – Bejczy Antal emlékverseny, 2. hely
2015 – Debrecen, nemzetközi középdöntő, 5. hely
2014 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. hely
2013 – Budapest, nemzeti elődöntő, 3. hely
2012 – Cottbus (Németország), európai döntő, 6. hely
2012 – Budapest, nemzeti elődöntő, 3. hely
2011 – Gdansk (Lengyelország), nemzetközi középdöntő, 2. hely
2011 – Szeged, nemzeti elődöntő, 2. hely
2010 – Pozsony (Szlovákia), nemzetközi középdöntő
2010 – Szeged, nemzeti elődöntő, 1. hely

Facebook