« Testnevelés

Sportsikerek a medencében

Szeptember 28-án pénteken rendezték meg az úszás Diákolimpia kerületi fordulóját a Szérűskert utcai Tanuszodában, amelyen szép eredményeket értek el diákjaink.

Kis számú, ám lelkes 8.-os diákokból összeállt úszócsapat vágott neki a minden évben hagyományosan megrendezésre kerülő III. kerületi úszóversenynek, amelynek tétje a továbbjutás a budapesti fordulóra. Az új környezet és az ismeretlen tanulók hatására egy egészséges versenydrukk alakult ki mindenkiben, úgyhogy kezdődhetett is a verseny.

A lányok közül 50m-es gyorsúszásban Héjja Zoé és Plumpton Emma külön fordulóban indulva óriási előnnyel értek célba, így sikerült elhozni az első két helyezést. Bár kicsivel lemaradtunk az aranyéremről az 50m-es mellúszásban, a két versenyzőnk kitett magáért, második helyen Ésik Blanka, harmadik helyen pedig Tóth Ilona ért célba. Érdekesség, hogy a két AKG-s versenyző között 0.08 másodperc volt a különbség.

4×50 m-es váltóban a lányok utcahossznyival győzték le a kerület iskoláinak a csapatait, így bejutottak a már komolyabb kihívást ígérő budapesti fordulóba.

1378953_568306579890334_123449065_n

A lány váltó tagjai: Tóth Milus, Héjja Zoé, Plumpton Emma, Ésik Blanka

A fiúk versenyében is nagy küzdelem alakult ki a jobb helyezésekért. 50m-es gyorsúszásban Hámori Tamás a kilencedik, Adamis Ábrahám nagyszerű úszással a harmadik legjobb időt érte el úgy, hogy egy másodpercen belül volt a különbség az első három helyezett között.

Mellúszásban Hámori Tamás a hetedik helyezést érte el, Albert Áron pedig csak néhány tized másodperccel csúszott le a dobogóról, így a negyedik helyen zárta a versenyt.

Az esemény a fiúk váltójával fejeződött be, ahol végig fej-fej mellett haladtunk a Veres Péter Gimnázium úszóival, de sajnos néhány centiméterrel alulmaradtunk, ez a negyedik helyezést jelentette számunkra.

1291508_568306596556999_904346848_n

Ésik Blanka, Héjja Zoé, Hámori Tamás, Takács Péter, Marosi Botond, Albert Áron, Szinay Soma, Adamis Ábrahám, Plumpton Emma, Tóth Milus

A versenybíróság külön megköszönte az AKG lelkes diákjainak, hogy hangos szurkolással igazi versenyhangulatot teremtettek az idei kerületi versenyen.

Lányok

50 m gyors

1. helyezés: Héjja Zoé; 2. helyezés: Plumpton Emma

50 m mell

2. helyezés: Ésik Blanka; 3. helyezés: Tóth Ilona

4×50 m váltó

1. helyezés: AKG (Ésik Blanka, Tóth Ilona, Héjja Zoé, Plumpton Emma)

Fiúk 

50 m gyors

3. helyezés: Adamis Ábrahám; 9. helyezés: Hámori Tamás

50 m hát

5. helyezés: Albert Áron

50 m mell

4. helyezés: Albert Áron; 7. helyezés: Hámori Tamás

4×50 m váltó

4. helyezés: AKG (Szinay Soma, Albert Áron, Hámori Tamás, Adamis Ábrahám)

 

Gratulálunk!

1278364_568308129890179_98522704_n

Szinay Soma, Hámori Tamás, Albert Áron, Adamis Ábrahám, Tóth Milus, Héjja Zoé, Plumpton Emma, Ésik Blanka, Takács Péter

1368752_568306586557000_908285466_n

Bomba :)

 

 

Facebookgoogle_plus

Hozzászólás