Kerületi kosárlabda bajnokság – dobogós helyek mindegyik kategóriában

2013. január, február

Teremy László tudósításai

Középiskolás lányok kosárlabda bajnoksága

Elkezdődött a kosárlabdaszezon a kerületi középiskolák számára január 11-én. Újra a veres Péter Gimnázium adott otthont a lányok küzdelmeinek és a hat csapat mérkőzéseit jó hangulat és a körbeverés miatti izgalom kísérte. Emelte a bajnokság értékét, hogy végre mindenki játszott mindenkivel, a félidők 12 percesek voltak és a melegítésre is elegendő idő állt a rendelkezésre. Az Árpád és az Óbudai Gimnázium csapatai kiemelkedtek a mezőnyből, hiszen több, bajnoksághoz szokott, illetve egyesületben játszó sportolót vonultattak fel. A többi csapatban főleg lelkes „amatőrök” szerepeltek, és ennek megfelelően nagyarányú vereségeket szenvedtek az említett két együttestől. Az első nap nehezen indult az AKG-s lányok számára, hiszen kikaptak az Óbudaitól, majd egy fordulatos mérkőzésen végül a Veres gárdájától is. Pedig félidőben még 14 ponttal vezettünk, de a két meccs egymás után, felőrölte a lányok erejét, és végül 6 ponttal alul maradtunk. A harmadik mérkőzésre már rápihenhettünk, és a Kőrösi Gimnázium ellen már magabiztos győzelmet arattunk. A 18-i versenynap nagyon kedvező hírrel indult a számunkra, hiszen a Kőrösi megverte a Veres csapatát, tehát ha a továbbiakban bejön a papírforma, vagyis nyerünk a Mustármag ellen, de kikapunk az Árpádtól, bronzérmesek lehetünk! A lányok remekül helytálltak, tudtak élni a felkínált lehetőséggel, és végül bejött a papírforma!

1. Árpád
2. Óbudai
3. AKG
4. Veres
5. Kőrösi
6. Mustármag

Az AKG csapatának tagjai: Vadász Ágnes, Nagy Dorottya, Téri Mária Stefánia, Nyíri Nóra, Szegedy-Maszák Flóra, Valentinyi Júlia, Horváth Csenge, Poór Patrícia, Karvalics Lili, Karvalics Blanka

5-6lany

V.-VI. korcsoport, fiúk

A középiskolás fiúk kerületi kosárlabda bajnoksága néhány éve már egész magas színvonalú, így ennek megfelelően ebben az évben is komoly izgalmakat és emlékezetes nagy csatákat hozott. A nyolc csapatot két csoportra osztva két helyszínen versenyeztettük, majd a helyosztók és a döntő lebonyolítását, február 8-án a Veres Péter Gimnázium intézte. Emlékezetem szerint ez volt az első év, amikor az AKG két kosárcsapattal tudta képviselni az iskolát, ami mutatja elsősorban a sportág népszerűségét, és természetesen azt, hogy egyre több és kitartóbb ügyes gyerek jár rendszeresen az iskolai sportkörre! A „B” csoport február 1-én játszotta a csoportmeccseit, és komoly meglepetést okozott, hogy az elmúlt évek tapasztalatai alapján favoritnak tartott Óbudai Gimnázium egy ponttal kikapott a házigazda Verestől és „csak” második lett, míg a Mustármag a harmadik, a Varga pedig a negyedik helyen zárt. Az „A” csoport február 5-én az AKG tornatermében játszott. Az AKG I. az Árpád Gimnázium ellen csak hosszabbításban tudta döntésre vinni a dolgot, és talán a hazai pálya bizonytalan előnye miatt sikerült az utolsó három percben magabiztosabban kihasználni a helyzeteinket, így végül két ponttal győztünk. A csoport harmadik helyért az AKG II. és a Kőrösi csapata mérkőzött egymással, és végül a mieink győztek. Az utolsó versenynapon kemény mérkőzések vártak ránk, hiszen a döntőbe jutásért az első csapatunk az Óbudaival került össze, ahol a többség heti rendszerességgel játszik egyesületi szinten bajnoki mérkőzéseket, míg nálunk csak egy ilyen játékos szerepelt. Ennek fényében komoly sikert jelentett, hogy egy szoros második félidő ellenére végig vezetve 4 pontot vertünk rájuk. Ekkor szinte biztosak voltunk abban, hogy újra összekerülünk az Árpáddal, hiszen erősebbnek tűntek mint a Veres, de örömmel és bizakodva vettük tudomásul, hogy AKG I.- Veres döntő lesz. Közben az AKG második csapata is lejátszotta a meccsét a Mustármaggal de sajnos vereséget szenvedett és hatodik helyen végzett. A bronzmeccsen a jobban összpontosító Árpád megverte az Óbudait, így mi következtünk, hogy megállítsuk a Veres otthoni menetelését. Szinte végig uraltuk a játékot, Izrael Márk és Pék Tomi vezérletével, valamint távoli kosaraival az utolsó pillanatig vezettünk, de a csapatként remekül működő, nagyon elszánt Veres végül a rendes játékidőben döntetlenre mentette a meccset, és a hosszabbításban egy kosárral alul maradtunk. Kicsit szomorúak voltunk a második hely miatt, de ezzel együtt remekül játszottunk, és jó volt „akágésnak” lenni ezen a délutánon is!

Az AKG csapatainak tagjai:

AKG.I.: Izrael Márk, Pék Tamás, Galambos Ádám, Reiser Balázs, Horn Péter, Pásztor Barna, Kéki Barnabás, Jakab Gergő, Kovács Bence

AKG II.: Pápai Dénes, Berkin Milán Kenneth, Kalita Ottó Samyuoel, Nagy Dávid, Poór Viktor, Jermilov Alexander, Bányász Marcell, Tari Péter, Szombathy András

IV. korcsoport, fiúk

Az előző évek tapasztalatai alapján a kerület testnevelői idén is felkérték az AKG-t, hogy bonyolítsa le a IV. korcsoportos fiúk kosárlabda bajnokságát. Míg tavaly csak 4 csapat nevezett, most hét iskola jelezte a részvételi szándékát, bár egy induló végül visszalépett. Mivel mindenki játszott mindenkivel, február 7-én és 14-én is zajlottak küzdelmek a lelkes és szép számú nézősereg jelenléte mellett. Kezdetben kiegyenlítettnek tűnt a mezőny, a Bárczi, az AKG, a Krúdy és a Csillaghegyi iskola csapata azonos „súlycsoportúnak” látszott. Ennek megfelelően a Krúdy ellen nehézkesen kezdtünk, de szépen lassan bemelegedtünk, és a második félidő magabiztos játékának köszönhetően 16-10-es győzelmet értünk el. A továbbiakban a Fodrossal szemben kicsit kiengedtünk, de szoros küzdelem végén a kezdő csapat visszaállításával végül fordítani tudtunk, és mi lettünk az eredményesebbek. (11:9) A Dr. Béres gárdáját 31-13-ra vertük, mivel végig szellemesen játszva érvényesíteni tudtuk a fölényünket. A második versenynapra maradt a két legnehezebbnek látszó mérkőzés, hiszen a Csillaghegyi iskola csak 3 ponttal kapott ki a Bárczitól, tehát megpróbáltuk nagyon összeszedni magunkat. Ez a Csillaghegyivel szemben sikerült is, mert végig vezetve mi is három ponttal győztünk ellenük (20:17), de a következő meccsen elmaradt a bravúr, a Bárczi csapatának jóval határozottabb, kimagasló egyéni teljesítményekkel tarkított játéka felőrölte az erőnket és vereséget szenvedtünk. (6:21) Ennek ellenére nem szomorkodtunk, hiszen ez a második hely az erősebb mezőny miatt majdnem olyan értékes lett a számunkra, mint az elmúlt évi aranyérem megszerzése!