Alkotókörök

Meghirdetett választható foglalkozások a 2017/2018-as tanévben

A foglalkozások tanterveivel, kurzusleírásaival (letölthető dokumentumok)

Művészeti alkotókörök (újonnan meghirdetett foglalkozások)

Angol nyelvű kreatív alkotókör: Film 1-2. (B2 szint felett / C1 szint felett) (Kandó Mihály)
Animáció (Hadházi Kata)
Ékszerkészítő (Vágási Tamás)
Slam poetry (Juhász Iván)
Sufnituning barkács (Vágási Tamás)
Színjátszó 8. évf. (Szalontai Ágnes, Horn Ágnes)
Színházi világítás (Bereczki Károly)
Szobrászat (Vágási Tamás)

Művészeti alkotókörök (folyamatosan működő)

Analóg fotó (Vékás Magdolna)
DESZKA – kreatív játék bábokkal * bemutatkozó videó (Kutvölgyi Gabriella)
Fotó (Vékás Magdolna, Kolozsi Beáta)
Francia Színház (Puskás Annamária, Gálosi Dorka, Gorka Zsófia)
Képzőművészet (Szabó Imre)
Kórus (Hajzer Nikolett)
Kreatív kerámia (Fekete Zita)
Kreatív rajz (Vágási Tamás)
Művészeti anatómia (Vágási Tamás)
Rádió (Gortva Attila)
Stílus (Bodonczy Andrea)
Színjátszó kör 9. évf. (Horn György, Nádori Gergely)
Szubjektív újságírás (Baranyai István) * weblap * blog * FB
Trupp színjátszó (Lőrinc László)
Tűzzománc (Királyfalvi Erzsébet) * tanmenet
Videó (Gortva Attila, Halász Sándor) * éves munkaterv

Fakultációk (munkaközösségek által meghirdetett programok)

Humán fakultáció:
Irodalom felsőfokon (Bodonczy Andrea)

Társadalomtudományi fakultáció:
Kreatív töri (9. évfolyamtól) (Nagy Mélykuti Luca)
Nemzetközi kapcsolatok (10. évf.) (Nagy Mélykuti Luca, Zábráczki Anett)

Informatika-matematika fakultáció:
Matematika tehetséggondozó és versenyfelkészítő (8. évf.) (Szondi György)
Matematika tehetséggondozó és versenyfelkészítő (9. évf.) (Birloni Szilvia)
Matematika tehetséggondozó és versenyfelkészítő (10. évf.) (Baranyai István)
LEGO Robotépítő (Mindstorms) szakkör (Nádori Gergely, Pásztor Judit)

Természettudományos fakultáció:
Baleseti szimuláció (Chrenkó Tímea, Marsi Zoltán)
Elsősegély (Marsi Zoltán) * weblap * képek
Csillagászat (Nagy Viktor, Reiter Dániel)
Természettudományos labor (Kerékgyártó Edit) * weblap
Kémiai kísérletek érettségizőknek (11-12. évf.) (Kerékgyártó Edit)

Idegennyelvi fakultáció:
Angol biológia (Valasek Zsuzsa)
Angol emeltszintű társalgás – B2 szint felett (Kandó Mihály)
Angol IELTS nyelvvizsga előkészítő (C1 szint) (Kerny Dorottya, Kuczó Csilla)
Angol témaorientált kommunikáció (Magyarosi Enikő)
Angol társadalomismeret / Circle Speak (C1 szint felett) (Kandó Mihály)

Francia társalgás (C1) – 12. évfolyam (Mazzag Tímea)
Spanyol társalgás (C1, novembertől) – 12. évfolyam (Zábráczki Anett, Cifuentes, Noelia)
Német társalgás (C1) – 12. évfolyam (Széles Gábor)
Japán nyelv kezdő / haladó (Baross Dorottya)

Szakkörök (osztályzás nélküli foglalkozások)

Értem a pénzem (Horn Ágnes)
Dirty electronics (Dezséri Csaba)
Disputa (Juhász Iván)
Európai Parlament Nagykövetiskola Szakkör (Sulyok Pap Zsuzsa, Zábráczki Anett)
Marketing (Berend Ágnes)
Társasjáték klub (Horváth Vilmos)
Tőzsde (Wermeser Zsolt)


Korábbi tanévek meghirdetett foglalkozásai (archívum)

A múzeum – A kiállítás 2015 (Mosa Diána)
Angol színház 2013 (Pye Edgerton)
Animáció 2006 (Erdélyi Judit)
Animáció 2014 (Ásmány Zoltán)
Bábművészet története és bábkészítés 2015 (Schuckert Gréta)
Cirkusz 2010
Diákszínjátszó 2016 (Sztripszky Hanna)
Design R 2016 (Vágási Tamás)
Drazsé Műhely 2009 (Neuvirth Judit) 2010
Filozófia 2012 (ifj. Vara Árpád)
Filozófia 2015 (Debreczeni Antal)
Fotó (Gyulai Bence Márton) * éves tanterv * weblap
iAKG programozó szakkör 2011 (Pásztor Iván)
Irodalmi alkotókör 2009 (Juhász Iván)
Játékfejlesztés 2014 (Kilyénfalvi Benedek)
Képgrafika 2015 (Vágási Tamás)
Kerámia 2016 (Szabó Szilvia)
Kreatív tánc 2012 (Karvalics Fruzsina)
Meseírás, illusztráció (Radnóti Blanka, Juhász Iván)
Művészeti makaróni 2016 (Fekete Zita)
Olasz nyelv 2014 (Pascal Biras)
Ötvös (Vágási Tamás)
Show-, színpadtánccal és tűzzsonglőrködés 2015 (Szász Emese, Szűcs Andrea, Arany Brigitta)
Siketnéma jelnyelv 2009 (Bakos Éva, Szabó Attila)
Smink és divattörténet 2015 (Dévényi Katalin)
Spanyol filmklub 2012 (Zábráczki Anett)
Special Effects 2015 (Herczeg Máté)
Szabad improvizatív zenélés 2015 (Fekete István)
Szabás-varrás 2007 (Rataj Jánosné)
Színjátszó – Kistrupp 2005 (Káldosi Eszter, Kálmán Eszter)
Színjátszó – Kistrupp 2007 (Káldosi Eszter, Kálmán Eszter)
Színjátszó 2009 (Kárpáti Péter)
Színjátszó 2010 (Jelinek Erzsébet)
Színjátszó 2011 (Szabó Attila)
Színjátszó 2012 (Szalontai Ágnes, Zsohár Gyöngyi)
Szobrászat 2010 (Vörös Csaba)
Tánc 2010 (Varga Viktória)
Tárgyakon innen és túl: Design thinking/ gondolkodás kezdőknek 2015 (Szabó Eszter)
Török nyelv 2014 (Pascal Biras)